Ut honoremur ab aliis, ipsi nos honoremus – Szanujmy się, a będziemy szanowani!


Deprecated: Required parameter $pluginName follows optional parameter $activeByDefaultOnAllContentItems in /var/www/vhosts/institut-polonicus.eu/httpdocs/plugins/content/readlesstext/readlesstexthelper.php on line 49

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/institut-polonicus.eu/httpdocs/templates/polonicus/functions.php on line 185

Nagroda Polonii „Polonicus” wraca

Nagroda europejskiej Polonii „Polonicus” wraca po pandemicznej przerwie w nowej, stosownie do znaków czasu, hybrydowej formie. Jak wiemy rok 2020 nie był sprzyjający dla wielu polonijnych przedsięwzięć, w tym również dla corocznej majowej uroczystej Gali Polonii w ratuszowej Sali Koronacyjnej, historycznego miasta Karola Wielkiego, w Akwizgranie.

Musieliśmy więc przerwać ubiegłoroczne przygotowania i jak wszyscy cierpliwie czekać na normalizację życia publicznego. Tegoroczna majówka przebiegająca w cieniu trzeciej fali pandemi również nie sprzyjaöa podtrzymaniu naszej polonijnej tradycji.

Dlatego też Jury nagrody „Polonicus” postanowiło zrealizować zeszłoroczny plan wręczając statuetki laureatom pojedynczo , do końca tego roku. Stosownie do zaleceń sanitarnych będziemy w małym gronie Polonii honorwać prestiżową statuetką „Polonicus” kolejno ważnych dla nas laureatów.

Sukcesywnie w komunikatach znajdą się informacje o szczegółach, miejscach i czasie kolejnych uroczystych spotkań.

Tymczasem zapraszamy na naszą stronę www.institut-polonicus.eu , gdzie informować będziemy na bieżąco o kolejnych laureatach europejskiej nagrody „Polonicus”.

Przewodniczący Jury Nagrody „Polonicus”

Wieslaw Lewicki

P.S. Na stronach portalu „Porta Polonica” znajduje się kompendium informacji o nagrodzie europejskiej Polonii „Polonicus”

https://www.porta-polonica.de/pl/atlas-miejsc-pami%C4%99ci/polonicus-nagroda-europejskiej-polonii?page=1

 

Livestream